Boldan.antprofitools.cz

Víte, v čem spočívá bezvýkopová oprava potrubí?

Cured-in-place pipe (CIPP) - v překladu vytvrzené potrubí je bezvýkopová metoda opravy poškozených potrubí.


Co je CIPP?

Proces CIPP spočívá v zavedení rukávu do existující trubky, která je předmětem opravy. Pryskyřice v rukávu se vystaví vytvrzovacímu prvku, což způsobí přilnutí k vnitřním stěnám trubky. Po úplném vytvrdnutí funguje rukáv jako plnohodnotná nová trubka.

Jaký je postup při CIPP metódě renovace?


Celý proces začíná lokalizací problémové části potrubí pomocí kamerové inspekce. Následně se potrubí důkladně očistí, aby byly stěny trubky co nejčistší.

Proces bezvýkopové opravy začíná fází smáčení vložky ze skleněných vláken, anebo polyesteru. Během prvního kroku se vložka zevnitř pomocí válců impregnuje směsí pryskyřice na epoxidové bázi s příměsí tvrdidla.

Do vložky je přivedený tlak vzduchu, kterým se vložka dopravuje do potrubí, zároveň se invertuje přímo na poškozené místo. Díky invertnímu vložení do potrubí se pryskyřice nachází na vnější straně vložky naproti stěnám poškozené trubky. Epoxidová směs těsně přilne ke stěnám a zateče i do netěsností trubky, čímž se dokonale propojí vložka se starým potrubím.Co je potřebné na CIPP renovaci?


Základní výbava obsahuje více položek, uvádíme ty nejpodstatnější. Do této výbavy rozhodně patří vzduchový kompresor s max.tlakem 8 bar. Dále se tu nachází inverzní buben s tryskou, vakuová pumpa na odebrání vzduchu z vložky a kalibrační válec na rovnoměrné nasycení rukávu pryskyřicí.

Pre viac informácii k tejto technológii a potrebnému náradiu, nás kontaktujteVíte, v čem spočívá bezvýkopová oprava potrubí?

Kontaktujte nás

ant PROFITOOLS s.r.o.
Potrubářské a instalatérské nářadí

Příkop, 602 00 Brno
774 043 048
info@antprofitools.cz

Kontakt


Služby pro vás:
Sledujte nás:
renovácia potrubia

Kariéra u nás:

Přidejte se k nám. Neustále hledáme obchodníky a posily do administrativy

Seznam volných pozic
E-mail Facebook Instagram Linked In